Nemocnica chudobných

Existuje okolo nás veľká skupina ľudí, ktorí sú na okraji spoločnosti – bez peňazí, sociálneho a zdravotného zabezpečenia, mnohí bez strechy nad hlavou. 430 z nich aj u nás dostáva šancu, byť znova užitoční. Sú medzi nimi starí a chorí ľudia, ktorí potrebujú opateru a zdravotnú starostlivosť, ale aj mladí ľudia,

Je krásne vidieť, ako sa zanedbaní ľudia z ulice postupne zbavujú zlozvykov, zapájajú sa do práce a vracajú sa do života. Práve v tomto týždni si niektorí z nich robia opatrovateľské kurzy, aby sa mohli starať o tých, ktorí ležia na lôžku. Všetci, ktorí môžu, sú zapojení do práce, ktorá je terapiou. Práca je rôzna – napr. chov dobytka a výroba syrov, pestovanie ovocia a zeleniny, spracovanie potravín z Potravinovej banky, kamenárske a remeselnícke práce, pekáreň, tkanie kobercov, výstavba slamených domov pre chudobné rodiny a pod.

Zo zarobených peňazí naši spolupracovníci splácajú svoje dlhy z minulosti, znovu posielajú peniaze alebo balíčky svojim rodinám, šetria si, aby si mohli zaistiť vlastné bývanie. Naša organizácia OZ Dobrý Pastier zarobené peniaze investuje do kúpy starších budov (Kláštor pod Znievom, Vrícko, Nitrianske Pravno, Bzovík, Borcová), ktoré prestavujeme na opatrovateľské domy pre staré ženy a mužov, alebo ďalšie pracoviská pre ľudí, ktorí k nám prichádzajú.

Snažíme sa naše činnosti profesionalizovať a rozhodli sme sa postaviť pre týchto chudobných ľudí nemocnicu v Kláštore pod Znievom. Celú výstavbu, vybavenie aj personál si budeme postupne zaisťovať z vlastných prostriedkov. Na podporu týchto aktivít organizujeme 11.8.2018 o 15:00 benefičný koncert Dobrého Pastiera v Kláštore pod Znievom. V tomto dni Vám radi ukážeme našich spolupracovníkov, pracoviská aj výrobky. Na koncerte vystúpi Zuzana Smatanová a zbor The Gospel Family. Ak by ste nám chceli pomôcť aspoň maličkou čiastkou, budeme radi. Ale netrápte sa, máte určite veľa iných užitočných projektov. Hlavne príďte na koncert, pozvite Vašich kamarátov a rodiny. Tešíme sa na vás.

V posledných týždňoch sme mali viaceré stretnutia s podnikateľmi, ktorí nám pomáhajú s prípravou výstavby a zariadením nemocnice – napr. V Podlahy, Koma Modular, Gremi Klima, Linet, Medesa Group, OMS Lighting, Dobrá krajina, Kamenárstvo Klieštik, Tradelin, Red Button, Kinekus, IPA Slovakia a i.

Mali sme už šestnásť stretnutí našej Akadémia Dobrého Pastiera, naposledy k téme Prekážky a obmedzenia. Akadémia bude pokračovať zase v septembri.

Pozývame všetkých 11.augusta 2018 o 15:00 na benefičný koncert Zuzany Smatanovej a The Gospel Family v Kláštore pod Znievom.